A NapkollektorBázis által forgalmazott napkollektorokkal kapcsolatban felmerülő
Gyakori ismétlődő kérdések (GYIK)
- Mennyi melegvizet állít elő a rendszer és mennyi idő alatt ?
200 liter melegvizet, kb. 3 óra alatt. - Mennyi a hőmérséklete a víznek ?
Nyári, tavaszi és kora őszi időszakban 80-90 C fokos a víz, téli időszakban (téliesített üzemeltetéssel) viszont "csak" 30-40 C fokos. - Hogyan kell kiszámolni mennyi és milyen rendszerre van szüksége egy családnak ?
Kb. 50 liter melegvíz/fő/nap - Mi a teendő télen?
-5 fokig használható a rendszer. Amennyiben a külső hőmérséklet tartósan ez alá csökken a rendszer víztelenítése, leengedése szükséges. Abban az esetben, ha 250 Pressure Turbo típusú készülékünk van, akkor a tartályt 1:4 arányban feltölthetjük fagyálló és desztillált víz keverékével. Az is megoldás lehet a többi napkollektorral kapcsolatban, ha a tartályból a vizet nem közvetlenül a vízhálózatba engedjük be, hanem belekeringtetjük egy hőcserélő tartályba, ahol leadja a hőmennyiséget a hálózati víznek. - Mennyire ellenálló az üvegcső ?
2,5 cm átmérőjű jégesőnek is ellenáll a vákuumcső. - Hálózati nyomás alá helyezhető a rendszer ?
A Premium Plus 200 napkollektor és az Aqua Special napkollektor típusoknál az utántöltő tartályig van a rendszer hálózati nyomás alatt. A nagytartályt gravitációs elven hagyja el a melegvíz ezért ajánlott tetőre szerelni a napkollektort, hogy növeljük a napkollektort elhagyó víz nyomását. A képlet 1 m magasság= 0.1 bár nyomás. Nyomásfokozó szivattyú beépítésével tudunk rásegíteni.
A 250 Pressure Turbo napkollektor esetén viszont alapból hálózati nyomáson üzemel a rendszer ezért mindegy, hogy hová helyezzük el. - Hogyan köthető be a rendszer a hálózatba ?
Közvetlenül ráengedve egy kézmosóra illetve tusolóra, vagy a kollektor által megtermelt melegvizet a kombi kazán hidegvíz bemenetére rávezetve, stb... - Mi a teendő túlmelegedés esetén ?
Nincs túlmelegedés ! Mivel a NapkollektorBázis által forgalmazott napkollektorok nyitott rendszerűek, ezért ha a tartájban a víz a forrásponthoz közelít, a keletkezett gőz a napkollektor tetején található lélegeztető csövön keresztül távozik gőz formájában. - Hogyan történik a rendszer utántöltése?
Automatikusan, a az utántöltő tartályban található Jakab-szelep segítségével. - Mennyi a rendszer feltöltött tömege ?
az Aqua Special napkollektor kb. 170 kg.
a Premium Plus 200 napkollektor kb. 280 kg.
a 250 Pressure Turbo napkollektor kb. 360 kg. - Mennyibe kerül a rendszer bekötése és mennyi a költsége ?
A bekötés ács vagy bádogos munkával kezdődik, aki felszereli a rendszer tartószerkezetét, majd a vízvezeték szerelő beköti a rendszerbe. Ez a kettő együtt kb. 1 napot vesz igénybe. A beszerelés munkadíját a szerelő határozza meg.
www.napkollektorbazis.hu,napkollektor,bázis,blog,használati,nap,megújuló,zöld,energia,meleg,víz,melegvíz,napenergia,hasznosítás,NapkollektorBlog
Hozzászólások
Hozzászólások megtekintése
Amennyiben onokkel szereltetek fel egy 250 Pressure Turbo napkollektort akkor az acs munkatol kezdve az osszes munkat onok vegzik?
Szolnok
(Danku, 2013.07.23 09:10)